Psy nikdy neumierajú. Oni proste spia v Tvojom srdci. Každý milovník zvierat by si to mal prečítať!

Strata psa zabolí každého milovníka zvierat. Psy sú naši najvernejší priatelia, pretože nás dokážu nezištne milovať. Dúfame, že Vám alebo Vaším blízkym budú tieto múdre slová nápomocné. Pokiaľ Vás tento príbeh inšpiroval, zdieľajte ho.

Tieto slová boli napísané Ernestom Montague a zverejnené na webových stránkach DogHeirs. Ernest ich napísal po strate milovaného čierno-bieleho pitbula Bola, ktorý do konca svojho života miloval prechádzky. Aj keď sa musel každých 5 metrov zastaviť, vždy ste mohli v jeho očiach uvidieť vôľu ísť ďalej.

„Niektorý z Vás, a to najmä ty ktorý nedávno stratili psa to možnoepochopia. Nechce sa mi to vysvetľovať, ale pretože tiež nebudem žiť večne, urobím to.

Psy nikdy neumierajú. Nevedia, čo to znamená. Cítia sa unavený a veľmi starý, začínajú ich trápiť bolesť kostí, ale neumierajú. Keby umierali, nechceli by ísť zakaždým na prechádzku, a napriek tomu chcú, a to aj dlho potom, čo im ich staré kosti hovoria: „Nie, to nie je dobrý nápad. Na žiadnu prechádzku nepôjdeme. A oni zakaždým chcú na tú prechádzku ísť.

Aj v prípade, že by ich staré šľachy neudržali na nohách, rovnako pôjdu ďalej. Ba naopak, prechádzka s Vami je všetko, čo si môžu priať. Symfónia pachov, ktorá ich obklopuje, to je ich svet. Mačacie hovienka, pach iného psa, hnijúce mŕtvola iného vtáka, no a Ty. To sú chvíle, ktoré robia svet dokonalým a v takom svete neexistuje žiadne miesto na smrť.

Problém spočíva v tom, že psy sú veľmi ospalý a v tom spočíva jadro veci. Nedozviete sa to na univerzitách, kde vykladajú o tom, čo sú to kvarky, gluóny a Keynesovej ekonómie. Majú toľko vedomostí a zabúdajú o tom, že psy neumierajú. Skutočná škoda. Psy majú toľko dobrých vlastností, keď to ľudia dokážu len hovoriť. Keď si myslíte, že Tvoj pes zomrel, on len zaspal v tvojom srdci.

Oni stále vrtia chvostom, a preto tvoje srdce tak bolí a stále plače. Kto by neplakal, keby mal vo svojom srdci radostného psa. Au! Oni šantia, keď sa tam prebúdzajú. A hovoria: „Ďakujem! Ďakujem za teplé miesto na spanie, navyše tak blízko tvojho srdca, to je najlepšie miesto!“ Zo začiatku sú celý bez seba hore, a preto tak často plačeš. A pritom vrtí chvostom.

Ale potom spia stále viac a viac. (Pamätaj si, že psý čas je úplne odlišný od ľudského času. Hodina stráveného času so psom na prechádzke je pre neho celodenné dobrodružstvo. A potom, keď prídeš domov, pre psa je to týždeň alebo niekoľko dní, než zase pôjdete na prechádzku. Niet divu, prečo majú radi prechádzky.

Každopádne, ako som povedal, zaspávajú v tvojom srdci, a keď sa prebúdza, vrtí chvostom. Po niekoľkých rokoch psích rokoch spia dlhšie a dlhšie, takže aj ty môžeš. A je to pre nich veľmi únavný úloha, najmä keď sú už starý a majú boľavé kosti. Keď sa chcú prebehnúť von, často sa neudržia na nohách a narazia tlamou o zem. Ale napriek tomu, že vonku prší a nechce sa im von, vybehnú , pretože to robia dobrý psy.

Takže to pochop, že preto potrebujú dlhšie spať v tvojom srdci. Ale nenechaj sa zmýliť, nie sú mŕtvi. Nič také. Spia v tvojom srdci a prebudia sa, keď to nebudeš čakať. Oni sú už raz taký.

Je mi ľúto ľudí, ktorý nemajú spiaceho psa vo svojom srdci. Toľko strácajú. Sorry, ale musím ísť plakať. “
images%2Ffb-1457361777safe_image.php

You Might Also Like