Ruský lekár tvrdí, že oveľa silnejší imunitný systém sa dá vytvoriť iba za pár sekúnd

Profesor Sergej Bubnovskiy  má inovatívnu techniku, ktorá môže posilniť váš imunitný systém úžasným novým spôsobom!

Podľa profesora, namočenie nôh v ľadovom kúpeli na 10-15 sekúnd po príchode domov z práce môže posilniť váš imunitný systém a pripraviť ho na boj proti prechladnutiu a chrípke!

Štúdia z Anglicka tiež zistila, že pri každodennej studenej sprche sa zvyšuje počet bielych krviniek bojujúcich proti chorobám (v porovnaní s ľuďmi, ktorí preferujú horúce sprchy).

Your Immune System Can Recover

Vedci britského Výskumného ústavu pre trombózu naznačili, že ak sa telo pokúša zohriať počas chladnej sprchy a po nej, metabolická rýchlosť urýchľuje a aktivuje imunitný systém, čo vedie k uvoľňovaniu ďalších bielych krviniek.

Podľa nemeckej štúdie, príležitostné zimné plávanie v studenej vode spôsobuje oxidačný stres, ale pravidelné plávanie vedie k adaptačnej antioxidačnej reakcii, inými slovami, telo je schopnejšie bojovať proti oxidačnému stresu, akonáhle je zvyknutý na plávanie v studenej vode.

Technika ľadového plávania

Nalejte studenú vodu do vane alebo do misy, potom pridajte toľko ľadu, koľko máte k dispozícií a namočte si nohy na 10-15 sekúnd. Opakovaním tejto metódy každodenne pred spaním zlepšujete váš imunitný systém.

Táto metóda je zvlášť prospešná pre ľudí so slabým imunitným systémom – v tomto prípade namočte nohy do ľadovej vody každé 4 hodiny.

zdroj riseearth.com

You Might Also Like