ŠOKUJÚCE TAJNÉ ZÁBERY Z MÄSOVÉHO PRIEMYSLU! TAKTO TRPIA ČERSTVÉ KURIATKA

Šokujúce zábery z liahne, ktoré sa podarili natočiť  zahraničnej skupine ochranárov zvierat, sa okamžite dostali do sveta. Mnohí ľudia totiž jedia mäso, no nevedia, čo predchádzalo okamihu, keď sa kura dostalo do chladiaceho boxu v obchode a následne k nim domov. Zábery, na ktorých je vidno malé, 1-dňové kuriatka, sú pre silnejšie povahy, pretože to, čo sa deje vo fabrikách na spracovávanie a výrobu mäsa a mäsových výrobkov nie je nič pekné na pohľad. Na záberoch je tiež vidno, že niektoré mláďatá sa vyliahli naozaj len nedávno, pretože sem-tam sa na linkách objavia aj škrupiny z vajíčok.

Zábery odhalili, že pípajúce a krásne mláďatká sú spracovávané hneď v prvý deň svojho života.Ukazujú, ako sú hlavy „nedobrých“ kuriatok odtrhnuté od tela (mláďatká boli stále nažive), zatiaľ čo tie lepšie a väčšie sú bez milosti hodené do čiernych odpadkových košov, bez toho aby boli ihneď zabité – tie sa považujú za vhodné kusy pre mäsový priemysel.

Video natočené tajne pomocou skupiny na ochranu práv zvierat ukazuje, ako kruto s nimi zaobchádzajú. Pomocou strojov sú násilne a rýchlo rozdeľované do debien a na pásy, a tiež sa s nimi narába ako s neživými bytosťami. V debnách sú balené po tisícoch, následne sú uskladnené v tmavých úložných skriniach.

kuriatka

Ak ste si mysleli, že týmto sa utrpenie kurčiat končí, musím vás sklamať, pretože „triediacim procesom“ sa všetko len začína. Pracovníci fabriky berú kuriatka, ktoré raz skončia ako potrava pre ľudí a pichnú im injekciu, ktorá obsahuje rastové hormóny. Na obrázku vyššie si môžete všimnúť, že kuriatka v kruhu čakajú na injekciu a hneď, ako ju dostanú putujú do diery v strede. Injekcie spôsobujú, že zviera počas 40 dní vyrastie a je pripravené na istú smrť. Niektoré však narastú až tak, že ich vlastné nohy ich nevládzu uniesť…

Toto video opisuje to, čo mäsový priemysel pred ľuďmi tají a nechce, aby to videli. Na celom svete, počnúc Amerikou a Anglickom toto video videlo už viac ako 30 miliónov ľudí a počet zobrazení stále stúpa.

Šokujúce zábery týrania kuriatok!

Zdroj: dailymail.co.uk    youtube.com

You Might Also Like