Staráte sa o svoje vnúčatá?Má to vplyv na vaše zdravie čo myslíte

V súčastnosti musia obaja rodičia ťažko pracovať a deti musia zveriť do starostlivosti pestúnky, jaslí, alebo starých rodičov. To posledné je, samozrejme, tá najlepšia možnosť. Nikto o bábätko nebude starať tak dobre, ako člen rodiny.

Mnoho ľudí si ale myslí, že naši prarodičia si toho v živote odpracovali už dosť a teraz by si mali užívať dôchodku. Čo na to hovoria odborníci?
Dr David Koally spoločne so svojím tímom prišli so zaujímavým zistením. Výsledky publikovali v prestížnom “Journal of Evolution and Human Behaviour”. Štúdie preukázali, že tý, ktorý sa starajú o deti, žijú v priemere o 5 rokov dlhšie! Prečo je to tak?

114847236811
SOURCE: PIXABAY
Dr. Koally tvrdí, že starostlivosť o deti znižuje stres, dodáva silu a energiu, a to má pozitívny vplyv na zdravotný stav.

Prarodičia vďaka deťom zabúdajú na čas a majú väčší dôvod na úsmev. Navyše im starostlivosť o deti dáva pocit, že sú užitočný a nenahraditeľný (a skutočne to tak je)! Prarodičia môžu vaše deti toho naučiť veľa a deti sa rady učia. Spokojnosť je teda na oboch stranách! ?

214847240622

SOURCE: PIXABAY

You Might Also Like