Super tipy, ako konečne skoncovať s páchnucou bielizňou: Najmä na tretí bod zabúda takmer každý

Skoncujte konečne s páchnucim oblečením a bielizňou. S našimi tipmi rýchlo a efektívne odstránite nežiaduce zápachy.

1. Zbavte práčku vodného kameňa

Baktérie, ktoré zapríčiňujú pach, sa nachádzajú v usadeninách vodného kameňa. Použite odstraňovač vodného kameňa, ktorý je vhodný do práčky, dajte ho do bubna alebo do priehradky na prášok. To ochráni práčku aj pred opotrebením.

2. Opranú bielizeň ihneď vyveste

Keď bude opraná bielizeň v bubne aj po opraní, začne automaticky páchnuť. Moderné práčky majú funkciu časovača, ktorý doperie presne akurát vtedy, ako prídete domov z práce. Preto si poriadne naštudujte návod na používanie práčky.

3. Čistenie bubna

Overte si, či sa v bubne nenachádzajú zvyšky pracieho prášku, vlasy alebo nejaké vlákna. Na čo často zabúdame: gumové tesnenia. Tie sú doslova liahňou baktérií. Preto ich každých pár praní poriadne vyutierajte vlhkou handrou.

4. Dodatočný čistič

Aj keď máte po vyčistení bubna stále pocit, že vnútro práčky páchne, môžete každé dva –tri mesiace použiť špeciálny hygienický čistič, ktorý necháte prebehnúť práčkou. Zabije zárodky a odstráni zvyšky prášku.

5. Vysoké teploty

Pranie bielizne pri 30 stupňoch je síce priateľské k životnému prostrediu, ale takisto je veľmi vhodné aj pre baktérie, vírusy a plesne, ktoré sa potom môžu množiť. Pravidelne nechávajte raz za čas práčku bežať aj pri 60 stupňoch. Predovšetkým spodná bielizeň, kuchynské utierky a uteráky by sa mali prať pri týchto vyšších teplotách.

6. Otvorené dvierka

Baktérie sa dobre množia pri vlhkosti. Preto vždy nechávajte dvierka práčky otvorené, aby ste tomu zabránili a práčka sa mohla sušiť. To isté platí aj pre priehradky na prášok a aviváž. Tie dokonca aj radšej utrite papierovou utierkou do sucha a odstráňte prípadne zvyšky prášku.

7. Voňavá pomoc

O dodatočnú vôňu sa postará aviváž, ktorá aj zjemní vlákna. Alternatívou sú vône na bielizeň, voňavé handričky alebo osviežovače do skrine. 

zdroj:http://casprezeny.azet.sk/

You Might Also Like