O tomto by ste mali vedieť, hlavná príčina rakovina prsníka

Stáva sa štandardom že takmer všetci ľudia si aplikujú dezodorant bež toho, aby sa nad tým nejako zvlášť zamýšľali.

Treba vedieť: v prípade, že používate deodorant, ktorý v sebe obsahuje hliník, môže to zvýšiť nebezpečenstvo vzniku rakoviny prsníka. Antiperspiranty fungujú na princípe upchávania, vypínania alebo zablokovania pórov, ktoré sú v podpazuší – túto funkciu plní práve alumínium.

Nie len že sa jedná o jednu  z oblasti vášho tela, pomocou ktorého dochádza k detoxikácii tela (vypúšťanie škodlivých látok pomocou potu v podpazuší) ale taktiež tým, že tieto kovy sa aplikujú (či už tuhé alebo sprejové) v tejto časti tela sa dostávajú ďalej do tela.

A čo viac? Štúdie preukázali, že medzi rakovinou prsníka a používaním týchto dezodorantov je priame spojenie. Riziko sa zväčšuje o to viac, ak sa dezodorant použije ihneď po oholení podpazušia.
Predtým sa predpokladalo, že dezodorant je bezpečnejší než antiperspirant.

News7874825-635681604081384335

Ako neskôr niekoľko štúdii potvrdilo, že je tu priamy vzťah parabénov a rakovinou prsníka. Parabény sú zložkou v mnohých dezodorantov. Priama súvislosť sa zistila post-mortem (pri pitve) ženy, ktorá zomrela na rakovinu prsníka, a práve pri týchto testoch objavili vysokú hladinu parabénov v tkanive prsníka.

Nosením príliš tesných podprseniek dochádza k obmedzeniu resp. k prerušeniu funkcii lymfatických uzlín, čo môže spôsobiť rakovinu prsníka, nakoľko telo nie je schopné „bojovať“ so všetkými škodlivými látkami v tele. Hliník z dezodorantov je naozaj škodlivý a obzvlášť, ak je funkcia lymfatických uzlín oslabená a teda nepracuje,  tak ako by mala.

Niekoľko rozsiahlych štúdii, ktoré sa zaoberali práve problematikou nosenia podprsenky a rakovinou prsníka preukázali, že zlá veľkosť podprsenky má naozaj vplyv na vznik rakoviny prsníka. Pri pozorovaní 4000 žien sa potvrdilo, že ženy, ktoré nenosili podprsenku, resp. nosia správnu veľkosť (nie príliš tesné až malé) mali oveľa nižšie riziko vzniku rakoviny prsníka.

tumblr_m8xdt3ZAlz1qcmkeso1_500

Ženy, ktoré nosili podprsenku 24 hodín denne každý deň, mali 3 zo 4 vysokú pravdepodobnosť vzniku rakoviny prsníka

Ženy, ktoré nosili  podprsenku viac ako 12 hodín denne každý deň (nebralo sa do úvahy to keď spali) mala 1 zo 7 pravdepodobnosť vzniku rakoviny prsníka.

Ženy, ktoré nosili  podprsenku 12 hodín denne každý deň, mala 1 z 52 pravdepodobnosť vzniku rakoviny prsníka.

woman with pink cancer awareness ribbon woman with pink cancer awareness ribbon[/caption]

Ženy, ktoré nosili  podprsenku len zriedka alebo skoro nikdy, mala 1 zo 168 pozorovaných pravdepodobnosť vzniku rakoviny prsníka.

Ženy, ktoré nosili podprsenku 24 hodín denne na rozdiel od tých, ktoré podprsenku nenosili mali 125-násobne väčšiu pravdepodobnosť vzniku rakoviny prsníka. Na základe tejto štúdie sa preukázalo, že nosenie nesprávnej alebo aj samotne nosenie podprsenky je približne 3x viac nebezpečnejšie resp. ma väčší vplyv na vznik rakoviny ako spojenie rakoviny a fajčenie cigariet.

Japonský analytici zistili, že nosením podprsenky sa znižuje hladina melatonínu až o 60%. Hormón melatonín  je súčasťou cyklu a rôzne výskumy potvrdili, že práve tento hormón má proti rakovinové účinky.

zdroj: healthyfoodhouse.com

You Might Also Like