UŽ ŽIADNY PROBLÉM S TÝM, AKO UVIAZAŤ KRAVATU!

Elegantného muža z vás robí nielen krásna obtiahnutá košeľa s vyberanými a štýlovými manžetovými gombíkmi, ale tiež dobrý výber kravaty. Samozrejme, záleží od situácie, akú kravatu zvoliť. Dnes je už na výber nespočetné množstvo rôznych typov: od tradičných až po veľmi extravagantné kúsky. Ak už ste si už vybrali svoju favoritku a váš outfit ste dokonalo farebne skombinovali, môže nastať na prvý pohľad veľký problém: viazanie kravaty. Najviac vždy dokáže zabrzdiť a zneistiť, keď sa práve v tej chvíli blíži maturitná skúška, vianočný večierok či beánia a vy ste na nože, pretože nemáte veľa času a stále neviete s istotou, ako správne uviazať tú nešťastnú kravatu. Otec vám to ukazoval mnohokrát, ale spôsobov je toľko, že sa vám zatočila hlava? My vám prinášame jednoduchý návod k tomu, aby vás tento malý problém už nikdy viac nezaskočil v časovej tiesni.

Pre začiatok sa spoločne naučíme uviazať jednoduchý uzol, ktorý sa dá rýchlo zaviazať a podľa potreby rozviazať. Hodí sa pre všetky druhy kravát, takže sa nemusíte obávať, že by ste ním niečo pokazili.

A pre smelších, ktorí sa už stretli s nejedným jednoduchým návodom k tomu, ako uviazať kravatu, ponúkame takzvaný windsorský spôsob, ktorý môže na prvý pohľad vyzerať zložitejšie, avšak výsledok bude zaručene príjemný na pohľad.

Krok 1: Preložte široký koniec kravaty ponad úzky. Následne prestrčte široký koniec zospodu cez slučku na krk a ohnite ho späť smerom dole.

Krok 2: Oviňte úzky koniec širokým zozadu sprava doľava.

Krok 3: Prestrčte široký koniec opäť cez slučku na krk, ale zhora.

Krok 4: Znova jedenkrát oviňte úzky koniec širokým, ale spredu, a potom prestrčte široký koniec opäť cez slučku zdola.

Krok 5: Prestrčte široký koniec cez nestiahnutý uzol, vycentrujte uzol a stiahnite ho.

A teraz vás už ani nečakané pracovné stretnutie s klientmi zaručene neprekvapí.

Ak ste bez problémov zvládli naše predchádzajúce dva tipy, týmto kreatívnym uzlom ohúrite okolie ešte viac! Je ním Trinity uzol, jeden z najmladších uzlov v dejinách viazania kravaty. Vynikajúci je na príležitosti ako rôzne spoločenské udalosti: svadba, promócie, ples či maturitný večierok. S týmto uzlom budete zaručene neprehliadnuteľný. Keďže sa jedná o trošku zložitejší postup, naznačíme vám ho radšej graficky:

Trinity uzol - krok 1Trinity uzol - krok 2Trinity uzol - krok 3Trinity uzol - krok 4Trinity uzol - krok 5Trinity uzol - krok 6Trinity uzol - krok 7Trinity uzol - krok 8Trinity uzol - krok 9Trinity uzol - krok 10Trinity uzol - krok 11Trinity uzol - krok 12Trinity uzol - krok 13

Ak sa vám Trinity uzol zapáčil, máme pre vás ešte jeden nápad a ním je jeho starší brat – Eldredge uzol. Zaslúžene patrí medzi uzly, ktoré priťahujú pozornosť už niekoľko rokov. Nezľaknite sa počtu krokov, z ktorých pozostáva. Je síce náročný, ale po jeho dokončení sa budete cítiť výnimočne. Rovnako ako Trinity sa hodí na slávnostnejšie situácie, počas ktorých bude na vás partnerka veľmi hrdá. Tu je 15 krokový návod:

Eldredge uzol - krok 1Eldredge uzol - krok 2Eldredge uzol - krok 3Eldredge uzol - krok 4Eldredge uzol - krok 5Eldredge uzol - krok 6Eldredge uzol - krok 7Eldredge uzol - krok 8Eldredge uzol - krok 9Eldredge uzol - krok 10Eldredge uzol - krok 11Eldredge uzol - krok 12Eldredge uzol - krok 13Eldredge uzol - krok 14Eldredge uzol - krok 15

Milí páni, tak teraz vás už nič nezastaví v tom, aby ste boli nielen viditeľní, ale sa cítili skutočne inak. Držíme palce v kreatívnom viazaní uzlov!

zdroj:http://www.ikravaty.eu/

You Might Also Like