Vedci zis­tili, že pohár čer­ve­ného vína má rov­naký úči­nok ako hodina vo fitku

Verím, že určite si už zažil ten pocit, keď sa ti po nároč­nom dni vôbec nič nechce, a už vôbec nie cvičiť vo fitku. A teraz si predstav, že to už viac nebude potrebné, pretože naj­nov­šie výskumy zistili, že stačí, ak hodinu pote­nia vo fitku vymeníš za jeden pohár vína.

Univerzita Alberta v Kanade uskutočnila výskum, ktorého výsledkom bolo potvrdenie prítomnosti zložky reser­vat­rolu (prí­rodný anti­oxi­dant) v červenom víne. Účinky na zdravie sú rovnaké ako pri aktívnom cvičení. Pomáha zlepšiť fyzickú výkonnosť, srdcovú činnosť a zvyšuje silu svalovej hmoty rovnakým spôsobom, ako pri cvičení vo fitku.

45354-1024x683
zdroj: belaireterrace.com

Podľa vedúceho výskumu, Jasona Dycka, tieto zistenia pomôžu predovšetkým tým, ktorí z rôznych dôvodov nie sú schopní cvičiť. Diskusie ohľadom pozitívnych vplyvov čer­ve­ného vína na zdravie človeka boli výskumníkmi zdokumentované a zaznamenané.

Štúdie ukázali, že tí, ktorí vypili denne pohár čer­ve­ného vína, sú menej náchylní na vznik demencie alebo rakoviny. Ďalej preukázali, že pozitívne pôsobí na srdce, proti starnutiu a taktiež dokáže regulovať hladinu cukru v krvi.

zdroj: brightside.me 

You Might Also Like