Vynikajúci púpavový olej pre vaše kĺby

Púpava  je rastlina veľmi prospešná  – od koreňa, cez listy až po žltú hlávku, na to sa často zabúda.Poznáme unikátny recept na výrobu liečivého púpavového oleja. Je veľmi jednoduchý, rýchle a jeho účinky sú neoceniteľné!

images

Púpavový olej a ako ho používať?

Púpavový olej sa ako liek používa celé stáročia. Dnes sa naň však zabúda a vytlačili ho moderné metódy liečby a chemické prípravky. Je však načase, aby sme si tento nenápadný liečivý zázrak pripomenuli.

Účinky oleja

Má schopnosť rýchlo zmierňovať opuch a zápal.

Masáž týmto olejom vedie k hlbokému uvoľneniu svalov a zmierneniu napätia.

Vyživuje pokožku a vytvára ochrannú vrstvu (obzvlášť prospešný je pre popraskanú a suchú pokožku).

púpavový olej má významný terapeutický účinok pri liečbe ochorení a poškodení kĺbov. Zmierňuje bolesť a protizápalové vlastnosti sú prospešné pri liečbe artritídy a DNI. Proti bolesti a zápalom je púpava neprekonateľná!

Masáž týmto olejom v oblasti krčnej chrbtice uvoľňuje, pôsobí proti bolesti a prinesie vám lepší spánok.

Postup výroby púpavového oleja

Potrebujeme:

Púpavové kvety

Základný olej (olivový, mandľový, hroznový alebo iný rastliný olej)

Sklenenú uzatvárateľnú nádobu

Sito

Fľašu

Postup:

Vyberte si slnečný deň, alebo aspoň počkajte, kým sa ranná rosa odparí. Nazbierajte zdravé, nepoškodené kvety púpavy. Stačí, ak pohár naplníte do polovice.

Púpavové hlávky odložte na utierku a nechajte odstáť 24 hodín. Púpava obsahuje veľa vody, potrebuje preto čas, aby sa čo najviac tekutiny odparilo.

Kvety sa zmenšia, preto myslite na to, že ich treba natrhať o niečo viac. Potom púpavu vložíme do pohára a pridáme toľko oleja, aby ste púpavu celkom pokryli. Premiešame a nádobu uzavrieme.

Nádobu umiestnite na teplé a slnečné miesto a nechajte odležať 2 týždne. 2 týždne na vylúhovanie púpavy celkom stačia, dlhší čas by mohol viesť k rozvoju plesni. Aby ste vzniku plesni počas lúhovania zabránili uistite sa, že viečko aj pohár boli pred pridaním púpavy a oleja celkom suché.

1-1-1

Potom púpavu sceďte a udržiavajte na chladnom, tmavom mieste. Púpavový olej vám vydrží celý rok.

Používajte na jemné masírovanie a liečivé obklady na boľavé kĺby a svaly. Vynikajúci je aj pri svalovej horúčke, na stuhnutý krk a pri bolestivých svalových kŕčoch. Poslúži vám tiež ako perfektný prostriedok na hydratáciu a ošetrenie suchej pokožky.

zdroj:sovkusom.ru

You Might Also Like