Vždy som mala v zime primrznuté dvere od auta. Manžel mi ale ukázal super trik ako na to

Jazdiť autom je pohodlné, nemusíte sa tlačiť vo verejnej doprave a závisí len na vás, aký bude plán vašej cesty. Zároveň však existujú starostí a to najmä počas zimného obdobia – každodenné čistenie auta od snehu a ľadu, zahmlené sklá a svetlá alebo pokryté ľadom, čo môže spôsobiť aj vážnu nehodu.

Aby ste vedeli zvládnuť všetky tieto nástrahy, prečítajte si niekoľko rád a tajomstiev.

Tipy pre motoristov

  1. Zamrznuté sklá

Zabrániť tomuto problému sa dá, ak zmiešate ocot a vodu v pomere 3:1 a nastriekate zmes na sklo. Druhý variant je, že si zmiešate 600ml čistého alkoholu, 200ml vody, 1 kvapku prostriedku na umývanie riadu a nastriekate to na sklo.

  1. Primrznuté otváranie dverí

Najčastejšie pomáha gél na dezinfekciu rúk, ktorý dokonale odstráni ľad a obnoví celý mechanizmus otvárania dvier. Stačí použiť niekoľko kvapiek na kľúčovú dierku a do medzier. Je to jednoduchšie, ako si zohrievať kľúč a nechtiac sa popáliť.

Ak chcete predísť zamŕzaniu o niečo skôr, naneste do kľúčovej dierky trochu viacúčelového spreju WD-40. Bude to trvať len niekoľko minút, ale tento problém bude pre vás minulosťou.

  1. Zablokované dvere

Aby nedochádzalo k zamrznutiu gumového tesnenia dverí, použite na to bežný olej na varenie v spreji. Nastriekajte ho na gumové tesnenie a zotriete papierovou utierkou. Hotovo!

  1. Zahmlené okná

Utrite si okná gumenou hubkou na čistenie školských tabúľ (na ktoré sa píše fixkou). Okno sa už nebude „potiť” a vy budete všetko vidieť jasne a zreteľne. Taktiež si môžete starú ponožku alebo malé platené vrecúško vyplniť stelivom pre mačky. Tento trik umožní, aby bol vzduch menej vlhký a okná sa tak už nebudú zahmlievať.

  1. Ľad na bočných zrkadlách

Ak sa ráno nechce zapodievať bočnými zrkadlami, pred nocou ich natesno zabaľte do plastového vrecka. Ráno budú dokonalé čisté a vy budete mať viac času na dôležitejšie veci.

  1. Zamrazené alebo zahmlené svetlá

Očistite svetlá od nečistôt a naneste na nich tenkú vrstvu vosku. Ten nedovolí, aby sa tam dostala voda či sneh. Účinok tohto triku potrvá aj niekoľko týždňov.

  1. Prešmykovanie v snehu

Vezmite si rohože z auta a dajte ich pod kolesá – vytvorí to zaťaženie a vy budete schopní pokračovať v ceste. Taktiež pomôže, ak budete mať v kufri pár vriec s mačacím stelivom. V prípade, že vaše vozidlo uviazne v snehu, nasypte trochu steliva pod kolesá a je po probléme!

Teraz vám chladná a mrazivá zima nebude znepríjemňovať život, pretože už poznáte šikovné rady, o ktorých ste predtým možno ani nevedeli.

Jazdite bezpečne a v pohodlí. Zdieľajte tento článok aj s vašimi priateľmi!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like