Wi-Fi: Neviditeľná hrozba, čo vám pomaly ničí zdravie. Začnite sa chrániť takto

Wi-Fi-A-Silent-Killer

Dennodenne sme v kontakte s elektromagnetickým vlnením. Častejšie, ako si mnohí z nás uvedomujú. Prístroje ako mobilné telefóny, mikrovlnky, televízory a najnovšie prístroje vybavené Wi-Fi ho vyžarujú v dostatočne veľkom množstve. Experti na zdravie nám odporúčajú vyhýbať sa vplyvom týchto prístrojov čo najviac a obmedziť ich používanie na minimum.
V skutočnosti sme týmto žiarením obklopení všade kam ideme – v práci, reštauráciách a dokonca aj v našich vlastných domovoch.
Najdôležitejšou otázkou, ktorú si musíme položiť je, či wi-fi žiarenie predstavuje zdravotné riziko.
Ako už určite viete, bezdrôtové prístroje ako telefóny, notebooky či tablety používajú wi-fi vysielače na to, aby sa spojili so sieťou. Sú to práve tieto elektromagnetické vlny, označované aj ako WLAN, ktoré predstavujú pre ľudské zdravie riziko.
Najhoršie na tom je, že veľa ľudí zvykne tieto fakty ignorovať, pretože majú len malú alebo žiadnu vedomosť o vedľajších účinkoch spomínaného žiarenia.
Podľa nedávnej štúdie vykonanej Britskou zdravotnou agentúrou môže žiarenie z wi-fi vysielačov vážne ovplyvniť rast tak rastlín, ako aj ľudí.

Zdravotné riziká wi-fi

Zistilo sa, že wi-fi radiácia spôsobuje tieto zdravotné problémy:
nedostatok koncentrácie
časté a silné bolesti hlavy
bolesť v ušiach
chronická únava
problémy so spánkom
Teraz, keď už viete, čo vám môže žiarenie z wi-fi zariadení spôsobiť z dlhodobého hľadiska, je potrebné, aby ste pristúpili k ochranným opatreniam.
Chrániť však musíte nielen seba, ale hlavne svoje deti, na ktoré toto žiarenie negatívne vplýva najviac.
Vyhnúť sa mu úplne nedá, ani keby sme sa neviem ako veľmi snažili. Je to nemožné, pretože naše životy na bezdrôtových prístrojoch už závisia až príliš veľa.

Ako chrániť seba, ale aj detí pred WIFI žiarením

Pre účinnú ochranu pred wi-fi žiarením dodržujte nasledovné zásady:
vypnite wi-fi vtedy, keď ich nepoužívate
vypnite všetky wi-fi zariadenia v noci pred spaním
ak už napríklad telefón nevypnete, aspoň ho umiestnite čím ďalej od seba a nikdy ho nenechávajte pri hlave na nočnom stolíku či nebodaj pod vankúšom
neumiestňujte wi-fi modem alebo router v kuchyni, spálni, ani na miestach v blízkosti ktorých sa často nachádzate
vymeňte vaše domáce bezdrôtové telefóny za klasické na šnúru
zdroj: http://www.healthyfoodadvice.net

You Might Also Like