Zasadila cibuľky jarných kvetov. Výsledok bol priam báječný

TÁTO METÓDA NAZÝVANÁ “LASAGNE” ALEBO “SENDVIČ” JE ODSTUPŇOVANÁ VÝSADBA KVETÍN S CIBUĽKAMI. AK TO CHCETE MAŤ NIEČO PODOBNÉ AJ VY, STAČÍ CIBUĽKY ZASADIŤ DO PÔDY V RÔZNYCH HĹBKACH. JE NUTNÉ VYKOPAŤ DIERU DO HĹBKY NAJVÄČŠÍCH CIBULIEK.

Priemer vyhĺbenín bude závisieť od počtu vysadených kvetov. Využite túto schému správneho vysádzania cibuliek.

bulb-depths

Veľké cibuľky je potrebné zasypať 3-5cm vrstvou pôdy. Potom je nutné vyložiť ďalšiu vrstvu (menších) cibuliek a zakryť ich zeminou. Na koniec vysádzajte najmenšie cibuľky rôznych farieb. Môžete postupovať nasledovne: prvá vrstva – tulipány, nad nimi – hyacinty a na vrchu – šafran. Tento nápad pokojne aplikujte aj do bežného kvetináča.

2

Ak chcete, aby nebránili jedna druhej v raste, pokúste sa ich umiestniť podľa šachovnicového vzoru. Pri výbere rastlín na výsadbu je dôležité definovať si koncept záhonu, ktorý chcete získať. Môže to byť kompozícia kontrastných plodín, kvitnúcich v jednom období, alebo rastliny, ktoré budú kvitnúť po sebe.

3

Napríklad, kontrastné kultúry kvitnúce v určitú dobu posadíte do hornej vrstvy – modrá modrica a červené tulipány z odrody Fusilier. V špecializovaných kvetinárstvach si môžete kúpiť už predpripravené sady na pestovanie cibuľových rastlín.

df-3
garden-home.org

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like