Ak zdvihnete neznáme číslo dajte si pozor, môže ísť o podvod

V týchto prípadoch vám väčšinou volá automat, čiže sa nejedná o klasického pracovníka, ktorý sa s vami rozpráva a niečo sa vám snaží predať. Samotný hovor začína úplne nevinne. Príjemný ženský hlas vám ponúka nejakú službu, no kadencia slov je taká rýchla, že jednoducho nestihnete povedať: “Prepáčte, nemám záujem.”

Keď sa už konečne odhodláte hovor prerušiť a uvedomíte si, že sa jedná o tzv. robotcall, hlas sa vás opýta: “Počujeme sa dobre?”, v tomto okamihu by ste mali telefón položiť a hovor ukončiť.

telefon1
flickr.com

V prípade, že by ste na otázku odpovedali –“Áno”, subjekt na druhej strane by si vašu odpoveď nahral a upravil tak, aby to znelo, že ste odsúhlasili nejakú ponuku. Neskôr by ste mohli byť zavalení poplatkami, ktoré ste v podstate neodsúhlasili.

Najviac sa takýto prípad podvodu vyskytol v USA a Kanade. Najlepší spôsob ako sa chrániť je, že nebudete dvíhať neznáme čísla, prípadne čísla, ktoré sa vám nezdajú ako slovenské. Veríme, že takýto hovor nikdy neobdržíte, no v prípade, že by sa tak stalo, viete, čo máte robiť.

zdroj:dailydot.com

 

You Might Also Like