Žena vzala na prednášku dieťa, reakcie profesora na jeho plač šokovala študentov!

Profesor Hebrejské univerzity v Jeruzaleme sa stal internetovou senzáciou.
Obdiv vyvolala pre profesora úplne prirodzená reakcia.

114944157621
WIKIMEDIA

Počas prednášky, ktorú viedol profesor Sydney Engelbert, sa po sále rozoznel plač bábätka. Vyšlo najavo, že jedna zo študentiek ho nemala komu zveriť a tak ho so sebou vzala do školy v nádeji, že bábätko bude pokojne spať celý deň. Hanbila sa a chcela čo najskôr prednášku opustiť. Profesor Engelbert jej to ale zakázal. Namiesto toho vzal dieťa do náručia a pokračoval v prednáške. Bábätko sa rýchlo upokojilo a profesor sa vďaka fotkám, ktoré zhotovili jeho študenti, stal zo dňa na deň internetovú senzáciou.

214944157622
IMGUR

Sydney má už 5 vnúčat a dobre vie, ako si dokonale poradiť s nespokojným bábätkom. Krásne gesto muža dovolilo mame pokračovať vo vzdelávaní. Profesor nevidí na svojom správaní nič výnimočné. K celej situácii sa vyjadril takto:

„Je to moja profesia. Každý má právo na vzdelanie a nemalo by sa mu v tom brániť z akéhokoľvek dôvodu. Vzdelanie nespočíva v nekonečnom opakovaní nudných faktov, ale naopak by odrážať dobré ľudské vlastnosti a slušné správanie. “

314944157623
TWITTER

Aj to najmenšie gesto môže zmeniť naozaj veľa … Ak súhlasíte so slovami profesora, zdieľajte tento krásny príbeh na Facebooku!

You Might Also Like