Ako znížiť vysoký krvný tlak bez liekov?

O vysokom tlaku alebo hypertenzii hovoríme vtedy, keď dosiahneme hodnoty nad 140/90 mmHg. V tejto chvíli je veľmi veľké riziko pre mnoho ďalších chorôb ako napríklad mŕtvica či srdcové ochorenie. Hypertenzia postihuje mnoho ľudí a je jedným z najčastejších problémov. Objavuje sa u ľudí na celom svete. Hypertenzia môže prichádzať pomaly, bez počiatočných príznakov a symptómov, čo je ešte horšie. Vy si tak nemusíte ničoho všimnúť a toto ochorenie vedie k ďalším zdravotným problémom.

hypertension-867855_960_720 (1)

Ďalšie komplikácie vysokého krvného tlaku:

Riziko cievnej mozgovej príhody
Zlý krvný obeh
Riziko srdcového infarktu
Poškodenie srdcového svalu a tkanív
Na vysoký krvný tlak vám lekár môže predpísať lieky a je po probléme. Avšak, nie všetci chcú prehĺtať denne lieky a tak hľadajú rôzne alternatívy, ako znížiť tlak pomocou prírodných riešení. Ide o jediný spôsob, ako sa vyhnúť možným nežiaducim účinkom. Ak sa chcete vyhnúť syntetickým liekom, odporúčame siahnuť po našich prírodných prostriedkoch.

Použite citrónovú šťavu

Jediné, čo musíte urobiť je pridať šťavu z citróna do pohára s vodou. Pite túto osviežujúci tekutinu a to ideálne po ranu, na lačný žalúdok. Citróny pomôžu udržať cievy mäkké a poddajné. Pomáha odstrániť tuhosť a zníži vysoký krvný tlak. Okrem toho môžete znížiť svoje šance na zlyhanie srdca tým, že konzumujete citrónovú šťavu pravidelne, práve kvôli jeho vitamínu C. Vitamín C je antioxidant, ktorý pomáha neutralizovať škodlivé účinky voľných radikálov.

použite cesnak

Niekoľko štúdií ukázalo, že v znižovaní krvného tlaku pomôže cesnak a to v oboch verziách, v surovom i varením stave. Cesnak kontroluje vysoký krvný tlak a zároveň znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Cesnak stimuluje produkciu oxidu dusnatého, ktorý má schopnosť znižovať krvný tlak. To umožní prietok krvi a znižuje krvný tlak. Odporúča sa jeden alebo dva rozdrvené strúčiky cesnaku denne. Drvený strúčik cesnaku vytvára sírovodík, zlúčeninu, ktorá podporuje správny prietok krvi, odstráni plyn a znižuje tlak na srdce. Ak sa vám nepáči surový cesnak alebo vám nechutí, môžete ho spojiť so šálkou mlieka.

Použite jablčný ocot a jedlú sódu

Pridajte lyžicu jablčného octu a ¼ čajovej lyžičky sódy bikarbóny do pohára vody. Všetko dobre premiešajte a vypite. Jablčný ocot je bohatý na horčík, draslík a vápnik a ďalšie nevyhnutné živiny, ktoré chránia cievy. Jedlá sóda vytvára alkalické prostredie v organizme a reguluje krvný tlak. Popíjajte tento nápoj dvakrát denne.

použite banány

Banány ako ovocie pomáhajú ľuďom s vysokým krvným tlakom. Môžu je pravidelne konzumovať a vďaka tomu získajú nad vysokým krvným tlakom kontrolu. Banány sú bohatým zdrojom draslíka, čo znižuje účinky sodíkom. Skúste pravidelne konzumovať jeden či dva banány denne. Spolu s banánmi môžete konzumovať sušené marhule, hrozienka, ríbezle, špenát, cuketu, pečené sladké zemiaky, pomarančový džús, tekvica.

Vyskúšajte hibiscus tea

Má diuretické vlastnosti, otvorí tepny a znižuje uvoľňovanie hormónov na zúženie krvných ciev. To je presne to, čo robia lieky na hypertenziu ako lizinopril a hydrochlorotiazid, avšak ide o prírodné cestu, bez vedľajších účinkov.

Ďalšie tipy pre zníženie vysokého krvného tlaku:

prestaňte fajčiť
Obmedzte kofeín
Vyhnite sa kuchynskej soli
Obmedzte konzumáciu alkoholu
Pravidelne cvičte a pohybujte sa
Jedzte čerstvé a zdravé potraviny
Vyhnite sa spracovanej strave

Zdroj

You Might Also Like